Co roku w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, który ma przypomnieć nam – dorosłym oraz dzieciom, że każdy jest wyjątkowy. Ten dzień to święto kreatywności, odwagi i zabawy, a wszystko zaczęło się od jednej, małej kropki…
Uczniowie klasy IIe na początku dnia wysłuchali opowiadania pt. „Kropka” autorstwa Petera Reynoldsa. To historia małej dziewczynki Vashti, która dzięki swojej wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dzieci po wysłuchaniu opowiadania zastanawiały się nad tym, co takiego sprawia, że podejmujemy wyzwania, jak odkryć swój prawdziwy talent. Okazało się, że bycie odważnym wcale nie jest takie proste, a i talenty nie zawsze są oczywiste. Każdy próbował odnaleźć coś, w czym jest dobry i podzielić się tym z innymi.
Tego dnia na uczniów czekało także wiele innych aktywności z motywem przewodnim kropki. Poznali alfabet Braille’a, za pomocą którego próbowali rozszyfrować zakodowane wyrazy, tworzyli własne „kropkowe” obrazy oraz rozwiązywali krzyżówki.