Tuż przed feriami, 65 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich, przystąpiło do ogólnopolskiej olimpiady „Olimpusek”. Wszyscy uczestnicy zmierzyli się z zadaniami poruszającymi zagadnienia z edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. W olimpiadzie wzięło udział 23439 uczniów ze wszystkich województw w Polsce. Najwięcej uczestników było z województwa mazowieckiego - 5462. Średnia punktów w statystyce ogólnopolskiej w klasach I wyniosła 149 punktów, w klasach II - 131 punkty, zaś w klasach III - 104 punkty. Za bezbłędne odpowiedzi w 21 zadaniach można było zdobyć maksymalnie 210 punktów na każdym poziomie klasowym.
W klasyfikacji ogólnopolskiej największą ilość punktów oraz dyplomy uznania otrzymali następujący uczniowie:
- z klas pierwszych:
Krzyżanowski Ignacy, uczeń klasy I b – 188 pkt. / miejsce XII – dyplom laureata
Iwaszko Zofia, uczennica klasy 1a – 181 pkt. / miejsce XV – dyplom laureata
- z klas drugich:
Pietrzak Aleksander, uczeń klasy 2a – 168pkt. / miejsce XX – dyplom uznania
Olszewski Maksymilian, uczeń klasy 2b – 157pkt. / miejsce XXVI – dyplom uznania
- z klas trzecich:
Kamil Jarkiewicz – uczeń klasy 3a – 195 pkt. / VI miejsce miejsce – dyplom laureata
Dąbrowska Julia – uczennica klasy 3e – 194 pkt. / VI miejsce – dyplom laureata.

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania za udział w olimpiadzie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Opracowanie – Agata Szczypiorska