W tym roku Fundacja Kronenberga działająca przy Citi Handlowy pozytywnie rozpatrzyła wniosek Szkoły Podstawowej nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego w Warszawie o udział w projekcie edukacyjnym. Celem projektu było zwiększenie zainteresowania dzieci nowymi technologami, programowaniem, rozwijanie twórczego myślenia oraz współpracy w grupach. Dzięki Fundacji udało się pozyskać fundusze na zakup zestawu sześciu robotów Ozobot, pakietu lekcji i kart pracy, 6 zestawów flamastrów do kodowania oraz trzech pakietów puzzli, stanowiących uzupełnienie do programowania Ozobotów. Dodatkowo, dzięki wsparciu Fundacji, udało się zakupić dużą matę do kodowania wraz z kolorowymi kubeczkami, krążkami z piktogramami (zestaw humanistyczno-matematyczny) i podręcznikiem „Kodowanie na dywanie 2”.
Dnia 08.06.2019 (sobota) w naszej szkole odbył się turniej programowania Escape OzobotRoom. W trakcie konkursu, pod czujnym okiem wychowawców oraz wolontariuszy Citi, drużyny rozwiązywały przygotowane zadania z programowania Ozobota przy wykorzystaniu puzzli i flamastrów, odkodowania ukrytego rysunku na macie oraz wielu zagadek logicznych z wykorzystaniem zakupionych pomocy naukowych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i nagrody.
Planujemy, aby w nowym roku szkolnym zorganizować warsztaty z programowania Ozobotów oraz kodowania na macie dla kolejnych klas I-III oraz nauczycieli, aby mogli zapoznać się
z funkcjonalnością robotów i móc wykorzystywać na lekcjach, łącząc naukę z zabawą.
Bardzo dziękuję paniom Magdalenie Skryckiej i Małgorzacie Wąsowicz za przygotowanie turnieju, pani Monice Czesak za współpracę i pomoc w rozpisaniu projektu, wolontariuszom za zaangażowanie oraz uczniom za aktywne uczestnictwo i wspólną zabawę.

Dyrekcja SP84