13 stycznia 2018 r. nauczyciele z naszej szkoły Aneta Letkiewicz i Kacper Malinowski, wzięli udział w warsztatach prowadzonych w Centrum Nauki Kopernik. To kolejny etap w ramach programu WARS i SAWA bliżej Społeczności, Nauki, Sztuki – czyli SENS wspierania uzdolnionych, przygotowujący do lekcji w Koperniku z uczniami. Głównym celem spotkania było zapoznanie się z ofertą CNK oraz wybranymi eksponatami. Naszym zadaniem było odnalezienie określonych obiektów, z których składają się wystawy, zapoznanie z prezentowanymi przez nie zjawiskami lub procesami i próba zaprezentowania tego pozostałej grupie. Różnorodność eksponatów znajdujących się w CNK pozwala na połączenie nauki z zabawą i stanowi doskonałe uzupełnienie zajęć szkolnych.