7 grudnia 2023 roku uczestniczyliśmy w Gali Wolontariatu zorganizowanej w ramach XV Dzielnicowego Dnia Wolontariusza. Wydarzenie przygotowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Piotra Wysockiego, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) oraz pracownicy Urzędu Dzielnicy Targówek. Patronat nad wydarzeniem objęła Małgorzata Kwiatkowska - Burmistrz Dzielnicy. Gala odbyła się pod hasłem: „Wolontariat - to lubię!”. Podczas uroczystego spotkania, najlepsi wolontariusze z Targówka, działający na rzecz społeczności lokalnej - otrzymali pamiątkowe wyróżnienia. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Dudek, Maksymilian Olszewski, Wiktor Kalicki -  najbardziej aktywni wolontariusze z klas ósmych oraz pani Justyna Jaworska- opiekun naszego wolontariatu.

W recitalu, uświetniającym uroczystość, wystąpiła Amanda Zona Kierun, skrzypaczka i pianistka, laureatka konkursów muzycznych w kraju i na świecie.

Wśród zaproszonych gości byli: Dorota Kozielska oraz Jacek Duczman - zastępcy burmistrza Targówka, Joanna Mroczek - wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Targówek, Aneta Wyczółkowska - przewodnicząca Komisji Edukacji i Wychowania, Jolanta Miśkiewicz - przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa, Zdrowia i Inicjatyw Lokalnych Rady Dzielnicy.

Gościem honorowym tegorocznej edycji święta była Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka, inicjatorka i twórczyni kultowych audycji radiowych i telewizyjnych m.in. „Dzieci wiedzą lepiej” i „Myślidziecka 3/5/7” oraz we współpracy z Wojciechem Mannem „Duże dzieci”, autorka książek, reżyserka spektakli teatralnych, propagatorka praw dziecka.