20 listopada 2023 roku odbyła się kolejna, już siódma, edycja Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej „Mały Patriota”. Uczestnikami były dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III. Recytatorzy mieli za zadanie przygotować jeden wybrany wiersz o tematyce patriotycznej oraz zaprezentować go w dniu konkursu przed zaproszoną publicznością. Spośród dwudziestu pięciu uczestników jury w składzie: p. Małgorzata Nowicka, p. Martyna Marchwicka oraz Julia Szmit – uczennica klasy VIIc wyłoniło następujących laureatów:

Kategoria oddziałów przedszkolnych i klas I

I miejsce: Aleksander Rodowski, kl. Ic,

II miejsce: Gabriela Kardyś, kl. Ia,

III miejsce: Julia Zajkowska kl. Ia,

Wyróżnienia: Alicja Sawicka, oddział przedszkolny 0b,

Laura Szubert, kl. Ic.

Kategoria klas II-III

I miejsce: Filip Wilczyński, kl. IIIe,

II miejsce: Zlata Kolomiiets, kl. IIId,

III miejsce: Natalia Pacek, kl. IIb,

Wyróżnienia: Zofia Grzegorczyk, kl. IIIb,

Maksymilian Dylewski, kl. IIIc.

Nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy za udział w konkursie wręczyła pani Zofia Rostek – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 84. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów i rozwijania talentów recytatorskich!

Koordynatorki:

p. Magdalena Czady,