Dekoracje świąteczne przybierają różne formy i symbolikę. W wielu kulturach drzewo, zwłaszcza iglaste, jest uważane za symbol życia i odradzania się, kolorowe łańcuchy odzwierciedlają więzi rodzinne, gwiazdki mają pomagać w powrotach do domu z dalekich stron, dzwoneczki to znak dobrej nowiny i radości, zaś światełka i lampki bronią przed złem, ciemnościami, odwracają ludzką nieżyczliwość.

Tak wiele znaczeń w tych kolorowych i skrzących się maleństwach. Tak wiele z nimi wspomnień po latach i tak wiele radości dzisiaj. Nie mogło ich zabraknąć w świetlicy szkolnej przed świętami! Dlatego też już w listopadzie został ogłoszony konkurs na „Najładniejsza ozdobę bożonarodzeniową”.

Zadaniem uczestników konkursu było własnoręczne wykonanie ozdoby bożonarodzeniowej, techniką dowolną, według własnego pomysłu i upodobań – mogła być to brokatowa bombka na choinkę, krasnal z długą brodą strzegący prezentów przed rabusiami, albo elegancki stroik na stół wigilijny. Jednym z głównych celów konkursu było wsparcie „Bożonarodzeniowego Kiermaszu Świątecznego” – a więc rozwijanie w dzieciach empatii i zwracania uwagi na potrzeby innych. Ponadto ważne było również podnoszenie kreatywności, twórczej aktywności i wyobraźni dzieci, rozwijanie dziecięcych talentów, krzewienie współpracy i zdrowej rywalizacji, umożliwienie twórczej konfrontacji i wymiany pomysłów w pracy artystycznej, pielęgnowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej, stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych, umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Oceny prac dokonała komisja konkursowa powołana przez dyrektora szkoły, spośród nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 84. Jury przy ocenianiu prac wzięło pod uwagę: samodzielność wykonania pracy, estetykę wykonania pracy, zgodność z tematem konkursu, nawiązanie do tematyki świątecznej, ogólny wyraz artystyczny,  oryginalność pomysłu oraz użytych materiałów, stopień trudności wybranej techniki plastycznej.

Komisja konkursowa po długich naradach wyłoniła zwycięzców:

Aleksandra Maciejewska 0a

Róża Sandhu Ib

Paweł Protaziuk Id

Alisa Iavorski IIb

Szymon Szczeciński IIc

Bartosz Ochmański IId

Hanna Sobczak IIIc

Jagoda Kacprowska IIIc

Ignacy Bereza IVb

Filip Gugała IVc

Hanna Dylewska IVc

Arkadiusz Oljasz Ve

Ochmańska Kaja Vd

Ochmańska Alicja Vd

Nika Javorska VIe

Bianka Rodowska VIe

Wiktor Kalicki VIIa

Bartłomiej Gugała VIIIb

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców SP 84, a ich prace wystawione wśród innych ozdób na Kiermaszu Świątecznym cieszyły się wielkim zainteresowaniem kupujących.