W dniu 6 marca w Szkole Podstawowej nr 28 im. Stefana Żeromskiego przy ulicy Gościeradowskiej odbył się Dzielnicowy Konkurs Logopedyczny „Mistrz giętkiego języka”. Patronat honorowy nad konkursem objął Urząd Dzielnicy Targówek oraz Polski Związek Logopedów. Konkurs polegał na przeczytaniu przed jury i publicznością fragmentu książki tak, aby zainteresować słuchaczy. Uczestnicy byli oceniani za: staranną i poprawną wymowę, prawidłową artykulację, poprawne akcentowanie wyrazów, właściwe tempo mowy, modulowanie głosem, interpretację tekstu.

W konkursie uczestniczyło 31 uczniów klas III-VI z dwunastu szkół podstawowych dzielnicy Targówek. Naszą szkołę reprezentowali:

Filip Wilczyński kl. III e

Kuba Jaczewski kl. III a

Vladyslav Kostiuk kl. V d.

W jury konkursu zasiadły: Pani Katarzyna Majdura - Naczelnik Wydziału Edukacji
i Wychowania Urzędu Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Pani Karolina Graf – logopeda

z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 13 oraz Pani Justyna Grauer – logopeda ze Szkoły Podstawowej nr 28.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały wyróżnione dyplomami
i książkami, a Filip Wilczyński z klasy III e zdobył trzecie miejsce w kategorii klas III-IV.

Uczestnikom gratulujemy występu!

Po konkursie uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem, podróżnikiem - Łukaszem Wierzbickim, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży, m.in. „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Machiną przez Chiny”. Pisarz opowiadał o ludziach, którzy realizowali swoje marzenia i pasje. Do takich osób należał jego dziadek Kazimierz Nowak, który w latach 30. XX wieku objechał na rowerze Afrykę. Pan Łukasz Wierzbicki motywował dzieci do odkrywania w sobie odwagi i podejmowania wysiłku w realizacji swoich celów.

Innym logopedycznym konkursem odbywającym się na przełomie marca i kwietnia był Dzielnicowy Konkurs Logopedyczny „Kojarz Kolaż – trudne głoski”. Konkurs organizował Zespół Szkół nr 128 im. Szarych Szeregów przy ul. Turmonckiej. Udział mogli
w nim wziąć uczniowie uczęszczający na zajęcia logopedyczne. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej techniką kolażu, na której znajdował się zbiór elementów, materiału językowo – obrazkowego zawierających głoski najczęściej deformowane i korygowane
w terapii logopedycznej. Uczennica klasy II b – Helena Iwanow swoją wiosenną interpretacją kolażu zdobyła pierwsze miejsce.

Gratulujemy!