Na pierwszy rzut oka niepozorne elementy papierowe mogą być niezwykle przydatnymi przedmiotami, dzięki którym stworzymy prawdziwe dzieło sztuki. Choć rękodzielnictwo papierowe kojarzy się nam przede wszystkim ze składanymi figurkami origami, to zakres technik związanych z realizacją prac manualnych jest znacznie szerszy. Przykładem jest tzw. quilling. To nic innego, jak technika z zakresu papieroplastyki. Skupia się na wykonywaniu przepięknych ozdób rękodzielniczych przy wykorzystaniu teoretycznie niepotrzebnych skrawków papieru. Dzięki niej można zrealizować szereg zdumiewających prac. Głównym założeniem tej techniki jest tworzenie nieregularnych kształtów z wąskich pasków wyciętego papieru. Formuje się z nich np. kółka, prostokąty oraz inne, bardziej skomplikowane figury. Quilling jest niezwykle rozwijającą i kreatywną zabawą sprawdza się jako świetna zabawa dla dzieci, która rozwija ich umiejętności plastyczne i wzmacnia wyobraźnię. Tworzenie przestrzennych kształtów jest wysoce rozwojowym zajęciem, które pozwala znakomicie się odprężyć i uciec od trosk życia codziennego.

W tym roku szkolnym po raz kolejny ogłosiliśmy Dzielnicowy Konkurs Plastyczny

dla świetlic szkolnych ,,Wstążką i papierem – pisanki kraszanki, jaja malowane”. Konkurs adresowany był do uczniów z klas I-III. Cele tego konkursu zakładały przybliżenie techniki quilling, rozwijanie kreatywności, wyobraźni i twórczej aktywności uczniów, rozwijanie zdolności manualnych, rozwijanie talentów dzieci, krzewienie współpracy i zdrowej rywalizacji.

Oceniając prace jury brało pod uwagę samodzielność wykonania pracy, estetykę wykonania, zgodność z tematem konkursu, kreatywne podejście do tematu konkursu.

Wyniki zostały ogłoszone 20.03.2024r. laureatami zostali:

Kategoria klasy I

Marcel Czarnogórski ZS 41

Karolina Kowalska ZS 41

Jacek Ślaski SP 84

Kategoria klasy II

Aleks Kołodziejski SP 275

Danylo Zabiiaka SP 84

Dorota Przychodzeń SP 275

Julia Derlatka SP 84

Kategoria klasy III

Minh Anh Nguyen SP 275

Alicja Gorzelak ZS 41

Wszystkim laureatom gratulujemy !

Małgorzata Wierbiłowicz