14 marca 2024 roku uczniowie klasy IIc oraz klas ósmych wzięli udział w spotkaniu z panem Januszem Leonem Wiśniewskim - pisarzem i naukowcem, magistrem fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magistrem ekonomii (także UMK), doktorem informatyki (Politechnika Warszawska) oraz doktorem habilitowanym chemii (Politechnika Łódzka). Podczas spotkania uczniowie zadawali bardzo dużo ważnych i interesujących pytań, na które nasz gość starał się odpowiedzieć. Pan Wiśniewski wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest życie, dostrzeganie piękna świata i dbanie o przyrodę. Zaznaczył, że nauka języków, czytanie, zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy bardzo pomaga w życiu i sprawia, że wielu rzeczy przestajemy się bać, bo już je znamy - w myśl zasady: gdy więcej wiem, to mniej się boję. W spotkaniu z klasą IIc uczestniczyli również uczniowie z Crossroads College Preparatory ze swoim nauczycielem panem Michael Pomatto (Social Studies Department; Coordinator of Student Experience z USA). Uczniowie z gośćmi  budowali zaprojektowane wcześniej przez dzieci statki kosmiczne. Temat zajęć nawiązywał do książki „ Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa” pana Janusza Leona Wiśniewskiego. Mamy nadzieję, że to spotkanie było dla naszych uczniów bardzo pożytecznym i inspirującym doświadczeniem.