W roku szkolnym 2022/2023 klasy trzecie wzięły udział w projekcie „Aktywność Młodego Warszawiaka”, realizowanym przez studentów i pracowników Akademii Wychowania Fizycznego w porozumieniu z Towarzystwem Naukowym Adaptowanej Aktywności Fizycznej.

Głównym celem projektu było promowanie zdrowego stylu życia, zdrowych nawyków żywieniowych oraz poszerzanie wiedzy dzieci i ich rodziców na ten temat. Uczniowie wzięli udział w szeregu warsztatów i spotkań:

• „Mój rozwój fizyczny” – kontrola i ocena rozwoju fizycznego uczniów,
  • „Moja sprawność fizyczna” – kontrola i ocena sprawności fizycznej uczniów,
  • „Sposób prosty na kręgosłup prosty” – profilaktyka wad postawy,
  • „Jem kolorowo i zdrowo” – warsztaty zdrowego żywienia,
  • „Taki jestem sam jak o siebie dbam” – walka z nadwagą i otyłością.

Ponadto rodzice dzieci i nauczyciele mieli okazję wziąć udział w webinarach i prelekcjach prowadzonych przez wykładowców AWF.

Na zakończenie projektu szkoła otrzymała zestaw sprzętów sportowych, aby zachęcać uczniów do różnorodnych form aktywności fizycznej.