20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. 28. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka była doskonałą okazją do popularyzowania i uporządkowania wiedzy o tym, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka. Zapisy zawarte w Konwencji o Prawach Dziecka stanowią kanon zasad etycznych i standardów międzynarodowych postępowania wobec dzieci.
28 listopada 2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w X edycji Mazowieckiego Konkursu Wiedzy o Prawach Dziecka „Niech się wreszcie każdy dowie …”. Udział naszych uczniów w konkursie był elementem włączenia się społeczności szkolnej w obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

W kategorii klas II-III naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
1. Tymon Szymański
2. Karol Wojda
3. Hubert Sztajner.

W kategorii klas VI-VII w konkursie wzięli udział:
1. Kacper Drzyzga
2. Dominik Dylewski
3. Damian Krakówko.
Niezmiernie miło nam poinformować, że drużyna klas starszych zajęła III miejsce. Uczniom serdecznie gratulujemy!
Wiemy jednak, że w życiu codziennym zwycięzcą jest każde dziecko, którego prawa są szanowane oraz dorosły, który tych praw przestrzega i stoi na ich straży.

nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu:
p. Beata Niedźwiedź-Gostomska
p. Agata Szczypiorska