26 kwietnia 2024r. klasy 3e i 2a dwukrotnie wystąpiły w przygotowanej akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Na uroczystość zostali zaproszeni uczniowie klas 1-3 i wychowawcy. Swoją  obecnością zaszczyciła nas dyrektor szkoły pani Zofia Rostek oraz wicedyrektor pani Joanna Bidzińska.

Klasa 2a przedstawiła krótką inscenizację, w której wspominano rok 1791 i ważne wydarzenie z dnia 3 maja z sali sejmowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Krótka scenka pokazała w jaki sposób przebiegało posiedzenie sejmu dotyczące przyjęcia ustawy rządowej. Mali aktorzy odgrywający rolę marszałka Stanisława Małachowskiego, posłów oraz króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przybliżyli nowe prawa, nową ustawę – pierwszą w historii Europy, a drugą w świecie Konstytucję. Uczniowie klasy 3d recytowali wiersze, wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne,  które uświetniły uroczystość.

Pamiętając o rocznicy, jako dumni Polacy otoczyliśmy ten dzień  należytą czcią i szacunkiem.

Ewa Giedka