W ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych  został zrealizowany projekt ”Miejski folklor, czyli muzyka warszawskich ulic”. W projekcie czynnie wzięli udział uczniowie kl 1b,1d. Projekt był realizowany  od 22.02.22r. do 22-20.06.22r. Głównym założeniem projektu było: zwiększenie świadomości i wiedzy na temat folkloru miejskiego dawnej Warszawy”. Uczniowie podczas nauki piosenek o Warszawie zetknęli się z prawdziwym językiem, gwarą mieszkańców  dawnej Warszawy. Piosenki takie jak „Oberek mokotowski”,” Warszawa da się lubić” przysporzyły młodym uczestnikom wiele radości w odgadywania znaczenia poszczególnych wyrazów. We współpracy z Domem Kultury na Zaciszu uczniowie poznali kroki dwóch tańców warszawskich „Sztajerka „ i „Polki warszawskiej”. Instruktorem tańca była p. Barbara Gmyz. Do realizacji projektu włączyła się jedna z mam ,która poprowadziła warsztaty perkusyjne . Pani Katarzyna Legat we czwartkowe popołudnia wystukiwała z dziećmi różne rytmy  zachęcające do muzykowania podczas śpiewu. Podczas rodzinnego pikniku połączonego z obchodami Święta Rodziny  w dniu 4.06.22r. dzieci mogły zaprezentować się przed szeroką publicznością szkolną i lokalną. Chłopcy odgrywali rolę warszawiaków cwaniaków, a dziewczęce białe bluzeczki, spódniczki w kropeczki nawiązywały do elegancji jakiej nie brakowało warszawskim dziewczętom znany już z okresu międzywojennego dawnej stolicy.

Koordynatorzy projektu :

Agnieszka Gunerka