Początek roku szkolnego to dobry moment na reintegrację klasy oraz przypomnienie zasad sprzyjających nauce i zabawie w szkole. 4 października klasy drugie pojechały na wycieczkę integracyjną organizowaną przez biuro Be Active do podwarszawskiego Dyniolandu. Tam na dzieci czekało wiele atrakcji. Na początku uczniowie musieli przejść przez szereg konkurencji wymagających współpracy i efektywnej komunikacji,, by sprawnie wykonać zadanie: ułożyć tor z rynien dla piłki, przejść trasę w taśmie, czy też wygrać w terenowej grze „kółko i krzyżyk”.

Oprócz tego dzieci miały możliwość uczestniczyć w wielu innych grach, które angażowały całą grupę, a dodatkowo miały element rywalizacji: przeciąganie liny, układanie wieży z klocków bez ich dotykania rękami, strzelanie z łuku. Nie zabrakło również swobodnych zabaw na belach z siana oraz oglądania wspaniałych okazów dyń dekoracyjnych i jadalnych. Dodatkowo każda klasa układała kontrakt grupowy, zawierający zasady pracy w grupie.

Smacznym przerywnikiem w zabawach było przygotowane przez organizatorów ognisko z kiełbaskami. Wycieczka zakończyła się wręczeniem przez animatorów certyfikatów udziału w grach integracyjnych. Wyjazd z pewnością pozostawi w pamięci uczestników wiele miłych wspomnień.