Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się zgodnie z procedurami związanymi z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Pierwszego września wychowawcy powitali uczniów w salach lekcyjnych. Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Państwowego zapoznali uczniów z planem lekcji, procedurami pracy w czasie pandemii, przypomnieli zasady bezpieczeństwa oraz wypożyczyli uczniom podręczniki obowiązujące w nowym roku szkolnym. Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały, że Pani Dyrektor Zofia Rostek powitała osobiście tylko uczniów klas czwartych, ponieważ oni nie tylko poznawali nowego wychowawcę, ale też rozpoczynali naukę w nowym budynku, przy ul. Radzymińskiej 227. Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy, zdrowia i wielu radości w bieżącym roku szkolnym. Nowy rok szkolny będzie to czas niełatwy, czas wielu wyzwań, którym mamy nadzieję, przy dobrej współpracy wszystkich – uda się sprostać.