W marcu 2019 r. odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas IV - VIII "Tor matematyczny". Cel jaki nam przyświecał przy organizacji toru to przede wszystkim dobra zabawa w matematykę! Każda klasa miała rozwiązać jak największą liczbę zadań matematycznych zdobywając w ten sposób punkty w czasie jednej godziny lekcyjnej. Ważną rolę odgrywała tu umiejętność pracy w zespole. Podczas rozwiązywania różnych zadań matematycznych uczniowie wykazywali się umiejętnością współpracy i wzajemnej pomocy. Miło było nam obserwować duże zaangażowanie uczniów podczas „wyzwań matematycznych”. Udział w tego rodzaju zabawie dał uczniom poczucie ponoszenia współodpowiedzialności. Klasa z najwyższą liczbą punktów na danym poziomie otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł.
Wyniki szkolnego konkursu "Tor matematyczny":
I miejsce na poziomie klas IV - klasa IVb
I miejsce na poziomie klas V - klasa Vf