„TACY SAMI, A JEDNAK RÓŻNI”

1 grudnia 2021 roku odbył się konkurs plastyczny pt. „TACY SAMI, A JEDNAK RÓŻNI” zorganizowany przez Panie Barbarę Jarosz, Martę Suchenek i Annę Skotnicką. Do udziału w nim zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy plastycznej, której głównym tematem był ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH w formacie A4, wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów, ilustracji, programu graficznego Paint lub prezentacji multimedialnej. Prace miały przedstawiać pozytywne, dobre, integrujące postawy wobec osób niepełnosprawnych lub własną interpretację słów "Tacy sami, a jednak różni".
Główne cele konkursu dotyczyły przybliżenia społeczności szkolnej pojęcia niepełnosprawności. Uczestnicy uświadomili sobie obecność w najbliższym otoczeniu osób z niepełnosprawnościami. Poszerzali wiedzę z zakresu niepełnosprawności oraz zauważyli różnice i podobieństwa w zakresie funkcjonowania osób sprawnych i osób
z niepełnosprawnościami.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów reprezentujących wszystkie kategorie wiekowe. Organizatorki miały przyjemność oceniać prace wykonane rozmaitymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie wywarły ogromne wrażenie, a ich autorzy zasłużyli na pochwałę i uznanie. Jury zdecydowało się nagrodzić naprawdę wyjątkowo pomysłowe i innowacyjne prace. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Podczas oceny zwracano uwagę na poprawność zrozumienia tematu, estetykę pracy, przejrzystość i czytelność przekazu, wykorzystanie ciekawych metod/technik plastycznych oraz samodzielność i pomysłowość.

Laureatami konkursu w kategorii 0-III zostali:
I. Alicja Bułczyńska III e
II. Adam Popławski I b
III. Julia Namedyńska 0 a, Paweł Protaziuk 0 a, Miłosz Gajcy 0 a,
Jagoda Koprowska 0 a

Laureatami konkursu w kategorii IV-VI zostali:
I. Hania Włodarczyk IV d
II. Maria Wojciechowska IV e
III. Oliwia Deptuła 4e, Maja Kasterska IV e
Laureatkami konkursu w kategorii VII-VIII została:
I. Marta Wądołowska klasa VII c
Wszystkim dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy !