Uczniowie z kl I d Aleksandra Tarapata, Julia Wąsowska, Agata Pestkowska, Bartosz Ochmański, Jan Legat zajęli III miejsce w dzielnicowym  konkursie przeglądu piosenki „Cała Praga śpiewa z nami o Warszawie" . Na  potrzebę konkursu został utworzony zespół o nazwie „Ferajna”. Założycielem zespoły jest p. Agnieszka Gunerka. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się w dniu 3 czerwca 2022 r. podczas Festynu Rodzinnego SP Nr 42, gdzie zespół  mógł zaprezentować się przed szeroką publiczności lokalnej społeczności. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. ”Warszawa da się lubić”. Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Gratulujemy sukcesu !