Dnia 8 listopada 2021 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej „Mały Patriota” dla klas I-III. Z każdej klasy został wytypowany jeden reprezentant, który recytował wybrany wiersz o tematyce patriotycznej. Tegoroczny konkurs odbył się w formie częściowo stacjonarnej, a częściowo zdalnej – dwóch uczestników, ze względu na zawieszenie zajęć, połączyło się poprzez aplikację MS Teams. Wszystkie dzieci były wspaniale przygotowane – zarówno wiersze, które przygotowali, jak i stroje sprawiły, że szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały wyjątkowy charakter.
Wybór najlepszych uczestników konkursu był bardzo trudny. Jury brało pod uwagę nie tylko dobór repertuaru, ale także odpowiednią intonację, głośność mówienia, postawę ciała, czy wyrażenie nastroju wiersza.
Komisja w składzie p. Małgorzata Nowicka – nauczyciel bibliotekarz, p. Marta Dziuda – nauczyciel logopeda oraz Antoni Klimasara – uczeń klasy VIIIb przyznała po trzy nagrody w trzech kategoriach wiekowych:

Klasy pierwsze:
I miejsce: Filip Wilczyński kl. Ie (wych. p. Hanna Gołaszewska)
II miejsce: Julia Stryjek kl. Ic (wych. p. Elżbieta Grzechnik)
III miejsce: Zofia Grzegorczyk kl Ib (wych. p. Liliana Wysoczarska)

Klasy drugie:
I miejsce: Pola Samborska kl. IIc (wych. p. Edyta Sitek)
II miejsce: Mateusz Partes kl. IIe (wych. p. Magdalena Skrycka)
III miejsce: Łucja Konopka kl. IIa (wych. p. Edyta Jaczewska)

Klasy trzecie:
I miejsce: Tymon Lenarcik kl. IIIe (wych. p. Małgorzata Wąsowicz)
II miejsce: Aleksandra Cok kl. IIIb (wych. p. Edyta Nagrodzka)
III miejsce: Kacper Pakuła kl. IIIc (wych. p. Ewa Giedka)

Serdecznie gratulujemy laureatom, a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych konkursach recytatorskich!

Organizatorzy konkursu,
p. Magdalena Skrycka