Zdrowie człowieka jest wartością, zasobem i środkiem do codziennego życia. Dzięki niemu  możemy realizować swoje marzenia, zamierzenia, aspiracje, rozwijać się, zmieniać środowisko, tworzyć dobra materialne i kulturalne. Zdrowie warunkuje również dobre osiągnięcia dzieci i młodzieży, natomiast edukacja zdrowotna jest prawem każdego człowieka.

Stałym elementem działań wychowawczo-profilaktycznych w naszej szkole są działania prozdrowotne. Mają one różną formę, zaczynają od zajęć edukacyjnych poświęconych zdrowiu, poprzez projekty, konkursy poruszające temat zdrowia. W roku szkolnym 2020/2021 zrealizowano następujące działania:

• opracowanie piramidy zdrowego żywienia z wykorzystaniem opakowań przyniesionych przez dzieci;
  • ,,Owoce i warzywa w szkole”;
  • ,,Mleko z klasą”;
  • ,,Wiem, co jem”;
  • ,,Śniadanie daje moc”;
  • ,,Dzień Dobrego Jedzenia”;
  • „Tydzień zdrowego żywienia”;
  • ,,Zdrowe – Nietrudne”;
  • „Nie pal przy mnie, proszę”;
  • „Uwolnijmy nasze domy od dymu nikotynowego”;
  • „Życie – najcenniejszy dar” – udzielanie pierwszej pomocy”;
  • Badania profilaktyczne – kontrola stomatologiczna;
  • rozmowy  na temat właściwego zachowania ucznia w szkole oraz poza nią w czasie pandemii według obowiązującego reżimu sanitarnego – dezynfekcja rąk, noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego;
  • ,,e-WF Sprawność i Zdrowie” – aktywny ruch uczniów podczas lekcji zdalnych;
  • ,,Aktywny powrót uczniów do szkoły” – program Ministerstwa Edukacji i Nauki;
  • „Off – dzień bez telefonu”;
  • „Włącz myślenie - dzieci w sieci. Bezpieczeństwo w świecie Internetu” - zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu;
  • „Fonoholizm - choroba XXI w.” - warsztaty z psychologiem;
  • ,,Cyberprzemoc. Telefon komórkowy - przyjaciel czy wróg?” warsztaty online z psychologiem.