Rok szkolny 2018/2019 był wyjątkowy pod wieloma względami. Tematem wiodącym, który przyświecał naszym działaniom była oczywiście setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego też wiele konkursów, imprez, wycieczek zawierało ten patriotyczny element. Nasze codzienne działania wychowawcze również podkreślały ważność tego wydarzenia sprzed stu lat. W tym roku szkolnym pierwszy rocznik ósmoklasistów pisał egzamin.
Szkoła Podstawowa nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego, jako jedyna w Warszawie, mieści się w czterech budynkach tj. budynek główny (ul. Radzymińska 227) i drugi budynek (ul. Radzymińska 232) oraz filie szkoły (ul. Topazowa 26 i ul. Rozwadowska 9/11). Do szkoły w roku szkolnym 2018/2019 uczęszczało 1089 uczniów.
Taka lokalizacja i duża liczba dzieci wymagała od Dyrekcji i grona pedagogicznego wyjątkowej logistyki i organizacji pracy.
Naczelnym celem edukacyjnym było podniesienie jakości pracy szkoły, uzyskanie przez naszych uczniów wysokich wyników, zdobywanie przez nich czołowych miejsc w konkursach przedmiotowych i tematycznych oraz zawodach sportowych. Dlatego też wdrożono wiele własnych programów nauczania, innowacji i eksperymentów pedagogicznych. Ponadto organizowaliśmy konkursy dzielnicowe i warszawskie, kontynuowaliśmy współpracę międzynarodową, współpracowaliśmy z wieloma organizacjami, instytucjami i uczelniami, a także braliśmy udział w licznych akcjach, programach i projektach zewnętrznych.