Bieżący rok szkolny był tym ostatnim, przed czekającą nas reformą oświaty. Zgodnie z założeniem MEN uczniowie klas szóstych nie przystąpili do sprawdzianu na koniec roku , ponieważ ich obecność w szkole podstawowej przedłużyła się o kolejne dwa lata. Nauczyciele realizowali zadania edukacyjne, dbając o indywidualny, wszechstronny rozwój uczniów, co znalazło odzwierciedlenie w konkursach różnej rangi oraz w zawodach sportowych. Odnosiliśmy sukcesy, nie tylko w szkole, ale także w dzielnicy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkursy ogólnopolskie, warszawskie i międzynarodowe. Realizowaliśmy projekty edukacyjne. Uczniowie mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Szkoła była nadal modernizowana.
Od 1 marca 2017 roku pani Zofia Rostek przestała pełnić funkcję dyrektora szkoły. Jej obowiązki przejęła pani Barbara Noszczak, która do 31 sierpnia 2017 roku kierowała placówką, jako pełniąca obowiązki dyrektora szkoły, zaś pani Zofia Rostek objęła funkcję wicedyrektora i na tym stanowisku pracowała do 31 sierpnia. Po konkursie, który odbył się w czerwcu, powierzono pani Zofii Rostek ponownie obowiązki dyrektora szkoły.

Zredagowała, Izabela Pyśk