Ze względu na sytuację epidemiologiczną zmniejszyła się ilość miejsc,  w których wolontariusze mogliby w sposób stacjonarny realizować godziny wolontariatu na terenie szkoły. Podczas nauki stacjonarnej uczniowie realizowali wolontariat w bibliotece szkolnej z zachowaniem reżimu sanitarnego. W trakcie nauki zdalnej mieli możliwość brania udziału w akcjach koordynowanych bądź organizowanych przez opiekunów Szkolnego Wolontariatu.

Uczniowie podejmowali także działania w wolontariacie poza szkołą na rzecz dzieci, osób niepełnosprawnych, starszych również włączali się aktywnie    w pomoc w działalność schronisk dla zwierząt. Wolontariusze działali m.in. w akcjach charytatywnych (WOŚP), przedszkolach,  fundacjach i towarzystwach, na zawodach sportowych,  przychodniach weterynaryjnych, schroniskach, stajniach. Ponadto chętnie podejmowali się szycia maseczek do różnych instytucji np. szpitali, przychodni. Akcje wolontariatu szkolnego:

• „Szkolna rodzina” – pomoc uczniom słabszym w nauce, w obsłudze komputera podczas pracy zdalnej;
  • „Wolontariat matematyczny – uczeń dla ucznia” – organizowanie dodatkowych godzin matematyki dla uczniów mających trudności  w nauce tego przedmiotu;
  • „Detektyw Grosik” – Samorząd Uczniowski przystąpił do Akcji Gorączki Złota PCK polegającej na zbieraniu złotych monet o nominale 1, 2, 5-groszowych, które po zważeniu i przeliczeniu, przeznaczone zostały na wypoczynek letni i artykuły szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci;
  • ,,Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!” – szkolna akcja;
  • ,,Kartka Wielkanocna na Święta” – akcja wysyłania kartek wielkanocnych dla emerytowanych nauczycieli.