Osiągnięcia uczniów

W roku szkolnym 2018/2019 220 uczniów zdobyło tytuł laureata w 33 konkursach dzielnicowych, 48 w 10 konkursach warszawskich, 3 w 1 konkursie mazowieckim, 43 w 7 konkursach ogólnopolskich oraz 20 w 2 konkursach międzynarodowych.
W tym roku szkolnym Rada Pedagogiczna po raz pierwszy przyznała uczniowi klasy VIIId Damianowi Krakówko wyjątkową nagrodę DIAMENT SP 84. Diament otrzymuje uczeń za wybitne osiągnięcia interdyscyplinarne (konkursy), wysoką średnią ocen końcowych, wzorowe zachowanie, działalność społeczną i wolontariat. Natomiast nagrodę Burmistrza Dzielnicy Targówek za wybitne wyniki w nauce, prezentowaną postawę oraz udział w życiu społecznym szkoły i dzielnicy i zaszczytny tytuł "Orzeł Targówka" otrzymało dwoje uczniów naszej szkoły: Weronika Duranc (kl. VIIIc) i Bartosz Włodarczyk (kl. VIId). Stypendium szkolne za wyniki w nauce otrzymało 181 uczniów.
Oprócz wysokich wyników w nauce nasi uczniowie osiągnęli ogromne sukcesy w sportach drużynowych dzielnicowych (np. piłka nożna, piłka ręczna i koszykowa, unihokej, itp.) oraz w lekkoatletyce zarówno w zawodach dzielnicowych jak i warszawskich.
Po raz pierwszy został przeprowadzony egzamin ósmoklasistów. Szkoła zajęła piąte miejsce (z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego) wśród piętnastu szkół podstawowych Targówka biorąc pod uwagę wyniki z tego egzaminu. Ogromnym sukcesem może się pochwalić uczennica klasy VIIIc – Weronika Duranc, która uzyskała z każdego przedmiotu egzaminacyjnego po 100%.