W bieżącym roku szkolnym zgodnie z reformą MEN do klasy pierwszej zaczęły uczęszczać dzieci sześcioletnie. Nasza szkoła przyjęła nowych uczniów z ogromną radością. Dla najmłodszych przygotowaliśmy nie tylko atrakcyjną propozycję zajęć, ale również nowy budynek mieszczący się przy ulicy Topazowej 26. Wynajęcie dodatkowych pomieszczeń, niedaleko głównej siedziby szkoły, było konieczne, podyktowane głównie troską o dzieci, by bezpiecznie i w komfortowych warunkach mogły spędzać czas przeznaczony na naukę i zabawę w gronie rówieśników. Staliśmy się placówką z dwiema szkołami filialnymi mieszczącymi się przy ulicy Topazowej 26 i Rozwadowskiej 9/11. Dzięki temu w głównym budynku szkoły nauka odbywała się bez większych trudności tylko na dwie zamiany. Nasza praca skupiona była wokół zagadnień dotyczących wzmocnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, podniesienia jakości kształcenia, a także nad realizacją wielu programów takich jak: Wars i Sawa oraz Wars i Sawa grają w szachy- Warszawski Program Wspierania Uzdolnionych, Wiem, co jem, Mleko z klasą, Owoce i warzywa w szkole, Bezpieczny Puchatek, Przyjaciel Zippiego, Cała Polska czyta dzieciom, Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją, Szkoła z klasą 2.0, Międzynarodowy Program „Global Scholars”, „Kuźnia Talentów”- cykl spotkań ze sztuką oraz dwóch autorskich projektów w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych: „Klasy, chłopak, sznurek wzbudzamy misję dawnych podwórek” i „My o Nim…podążamy śladami naszego patrona Waleriana Łukasińskiego” w zawiązku z 230 Rocznicą Urodzin męczennika i bohatera narodowego, człowieka zapisanego na trwałe w historię naszej szkoły. Kontynuowaliśmy pracę w programie Varsavianistyczna Szkoła i w „Możemy więcej”. W szkole prężnie działały koła zainteresowań skupiające uczniów chcących doskonalić swoje pasje i umiejętności. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się szachy i zajęcia artystyczne grupy ZNAK. Uczniowie chętnie korzystali z zajęć matematycznych, polonistycznych, historycznych, plastycznych. Mogliśmy poszczycić się sukcesami sportowymi; SKS działał sprawnie i skutecznie. Byliśmy widoczni na terenie gminy. Włączyliśmy się w obchody 100-lecia przyłączenia Targówka do Warszawy, biorąc udział w Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o LAUR WIECHA, który został zorganizowany w bieżącym roku po raz pierwszy przez Teatr Rampa. Chętnie integrowaliśmy się ze środowiskiem lokalnym; rodzice chętnie odwiedzali szkołę, uczestnicząc w wielu uroczystościach i imprezach. Piknik Rodzinny był jak zwykle okazją do wspólnego spotkania i zabawy. W bieżącym roku szkolnym nie zabrakło pomysłów na dalszą modernizację placówki. Ozdobiono korytarze, przeprowadzono remont stołówki, wyposażono w potrzebny sprzęt komputerowy gabinety wicedyrektorów oraz pokój cichej pracy nauczycieli. Dokupiono pomoce naukowe i tablice multimedialne do poszczególnych pracowni przedmiotowych. Jednak największą inwestycję przeprowadzono podczas wakacji. Szkoła została odnowiona z zewnątrz. Nowa elewacja budynku była bardzo potrzebna. Pani dyrektor Zofia Rostek od dawna zabiegała o sfinalizowanie projektu remontu i bardzo skutecznie doprowadziła do szczęśliwego finału. Prace rozpoczęto już w czerwcu, dlatego musieliśmy zrezygnować z akcji ,, Lato w mieście”, w której braliśmy zawsze czynny udział, zapewniając tym samym wakacyjny wypoczynek wszystkim pozostającym w Warszawie. Cały bieżący rok szkolny pozwolił na realizację zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Upłynął w atmosferze szacunku, lojalności i zrozumienia. Mogliśmy cieszyć się sukcesami, jednocześnie optymistycznie patrzeć w przyszłość, która stawia przed nami nowe zadania, oczekując tym samym ich realizacji. Jako szkoła chętnie podejmujemy nowe wyzwania, licząc na zaangażowanie wszystkich: nauczycieli, uczniów i rodziców. Nasze wspólne dobro to właściwa droga w przyszłą edukację.