O świetlicy

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAPISU DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Pracujemy od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.45 – 17.30

Działalność świetlicy prowadzona jest w oparciu o Plan pracy, który powstaje w korelacji z Planem Pracy Szkoły. Celem działalności świetlicy jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej, pomocy w nauce oraz odpowiednich warunków do nauki i rekreacji. W świetlicy realizowane są konkretne treści i formy pracy z dziećmi. Plan roczny, a także plany miesięczne i tygodniowe uwzględniają kalendarz roczny, święta narodowe, szkolne i religijne. Nauczyciele układają tematykę zajęć wg następujących rodzajów działalności: plastycznej, teatralnej, muzycznej, ruchowej i przyrodniczej. W pracy stosują elementy socjoterapii, prowadzą pracę wyrównawczą, kształtują oczekiwane postawy, uczą rozwiązywania konfliktów poprzez komunikację i zachowania asertywne. Przeprowadzone zajęcia dają dzieciom możliwość czynnego wypoczynku i rozwijania swoich zainteresowań, a także wyrównywania braków w nauce. Uczniowie odrabiają zadania domowe, doskonalą liczenie i czytanie, wyrównują braki wiedzy korzystając z pomocy koleżeńskiej lub indywidualnej pomocy wychowawcy. Wyrabiają w sobie poczucie odpowiedzialności za wygląd najbliższego otoczenia, poszanowania własności osobistej oraz mienia szkolnego. W czasie zajęć plastyczno – technicznych i teatralnych, dzieci rozwijają swoje umiejętności i zdolności. Przygotowują przedstawienia, wykonują prace plastyczne, które zdobią korytarze szkoły, stołówkę, świetlicę i biorą udział w konkursach na szczeblu szkoły, miejskim i wojewódzkim. Lubianą przez dzieci formą zajęć są również gry i zabawy ruchowe. Przy sprzyjającej pogodzie odbywają się one na świeżym powietrzu (zabawy, spacery, wycieczki).

Dzienny rozkład zajęć w świetlicy

6.45 - 8.15  zabawy dowolne według zainteresowań dzieci

8.15 - 11.15 zajęcia tematyczne : plastyczno - techniczne; umuzykalniające, czytelniczo - medialne, rekreacyjne, (indywidualne odrabianie prac domowych w razie potrzeby)

11.15 - 13.00 zabawy dowolne według zainteresowań dzieci

13.00 - 16.00 zajęcia tematyczne : plastyczno - techniczne; umuzykalniające, czytelniczo - medialne, rekreacyjne, odrabianie prac domowych

16.00 - 17.30 zabawy dowolne według zainteresowań dzieci

Rada Rodziców zwraca się z serdeczną prośbą do Państwa o wpłaty na rzecz świetlicy szkolnej.

ROCZNA WYSOKOŚĆ DOBROWOLNEJ SKŁADKI NA ŚWIETLICĘ

• 200 zł na dziecko
  • Nie trzeba wpłacać całej kwoty od razu, można wpłacać 20 zł miesięcznie
  • Wpłacają rodzice dzieci uczęszczających na świetlicę

KONTO BANKOWE ŚWIETLICY

Tytuł przelewu:
imię i nazwisko dziecka, klasa

Będziemy wdzięczni za wsparcie naszych potrzeb. Fundusze te przeznaczamy na zakup materiałów plastycznych, gier i nagród w konkursach dla dzieci korzystających z opieki świetlicy.

RADA RODZICÓW SP 84