Miniony tydzień obfitował w wiele ciekawych działań. Przede wszystkim powitaliśmy jesień tworząc liczne prace o tej tematyce. Na Topazowej były to postaci Jesieni, na Radzymińskiej 232 robiono urocze jeżyki, a na 227 barwne drzewa jesienne. Wszyscy rozmawiali o barwach i zjawiskach pogodowych tej pory roku. Dzieci uczyły się także piosenek o jesieni.

28 września obchodziliśmy wspólnie Dzień Jabłka – najpopularniejszego i chyba najlepszego polskiego owocu. Z tej okazji na Radzymińskiej 227 wyklejano i wycinano jabłka, a także pojawiła się wyciskarka do soku i odbyło wspólne wyciskanie, a następnie degustacja. Na Topazowej powstały dzięki pracy sprytnych rączek jabłka i gruszki z krepiny.

Ważnym ogólnoszkolnym wydarzeniem był obchodzony 26 września we wszystkich szkołach Europejski Dzień Języków. Rozmawialiśmy o przydatności znajomości innych języków poza ojczystym, a także o tym, że różnorodność nas wzbogaca i można było dowiedzieć się wielu ciekawostek o innych krajach, utrwalić lub poznać nowe słówka.

Odbywały się także zajęcia cykliczne w ramach projektów i innowacji. Na Radzymińskiej 232 i Topazowej dzieci uczyły się nawlekania igły, szycia podstawowymi ściegami. Na Topazowej odbyły się kolejne zajęcia szachowe, a na Radzymińskiej 232 realizowany był projekt Uniwersytetu Dzieci pt.” Czy ludzie mogą stopić wszystkie lodowce?”

Wszyscy staraliśmy się wykorzystać wspaniałą pogodę i spędzić jak najwięcej czasu na powietrzu zanim przyjdą chłód i słota.

Kamila Klepacka