Hasło tego tygodnia brzmiało: "Witaj zimo, jak dobrze, że do nas przyszłaś!", ale zima niestety zrobiła nam psikusa i zwleka z nadejściem. W świetlicy podjęliśmy więc działania, których celem było zachęcenie jej do odwiedzenia nas. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały zimowy pejzaż przy pomocy pasty do zębów, czapki i szaliki z kolorowej krepiny oraz niedźwiedzia polarnego na tle zorzy polarnej. W ramach zajęć czytelniczych uczniowie poznali baśnie o tematyce zimowej: "Dzieje roku", "Bałwan ze śniegu" i "Pani Zamieć". Śpiewaliśmy też zimowe piosenki. Dużo rozmawialiśmy o potrzebach zwierząt w tym czasie, o ich dokarmianiu i o tych zapadających w zimowy sen. Z ogromnym zainteresowaniem dzieci obejrzały film edukacyjny o mieszkańcach Bieguna Północnego. Mamy nadzieję, że zima nie pozostanie obojętna na nasze tęsknoty za nią i wreszcie nadejdzie, tym bardziej, że wkrótce ferie zimowe a my marzymy o śniegu!

Teresa Gościniak