Ubiegły tydzień w świetlicy upłynął nam w oczekiwaniu na nadejście wiosny. Dzieci poznały zwiastuny wiosny, a następnie podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu miały okazję ich poszukać. 21 marca zamiast tradycyjnego przygotowania marzanny wykonały piękny portret Pani Wiosny, który zdobi drzwi do naszej świetlicy. Oprócz obchodów pierwszego dnia wiosny tego dnia rozmawialiśmy również z dziećmi na temat inności i tolerancji, ponieważ 21 marca jest także Dniem Kolorowej Skarpetki – Dniem Osób z Zespołem Downa. Tego dnia założyliśmy dwie inne skarpetki i wykonaliśmy dekoracje w sali z własnoręcznie wykonanych kolorowych skarpet.

W ramach projektu e-twinning „Fight Against Plastic” rozmawialiśmy na temat zanieczyszczenia środowiska, i tego co możemy zrobić sami żeby pomóc naszej planecie. Poświęciliśmy czas na rozmowę o recyklingu i naukę prawidłowego segregowania  śmieci. Korzystając z nowoczesnych technologii dzieci z budynku przy Radzymińskiej 232 „segregowały odpady” przy użyciu robotów Photon, a uczniowie klasy 3b mogli obserwować przyrodę i szukać zanieczyszczeń na plaży i w lesie za pomocą wirtualnej rzeczywistości - okularów VR.

Marlena Woźnica