Święta Wielkanocne oraz czas je poprzedzający to bardzo dobry moment w którym dbamy o pielęgnację tradycji polskich w naszej świetlicy w ramach której 20 marca odbyły się warsztaty wielkanocne. Warsztaty były dedykowane uczniom klas I – III oraz ich rodzicom. Mieli oni możliwość wykonania czterech ozdób wielkanocnych. Pierwsza z nich to koszyczek z użyciem sizalu, kolorowych piórek i jajek styropianowych, druga to pisanki marmurkowe z użyciem kolorowych farb. Dzieci wraz z rodzicami wykonały również pisanki techniką decoupage ozdobione wzorami z serwetek oraz uszyły ręcznie z filcu, koronek, tasiemek wiszące w kolorach wiosennych ozdoby. Bardzo zaangażowani uczniowie wraz z rodzicami bardzo licznie oraz w miłej atmosferze chętnie spędzili ze sobą poprzedzający Święta Wielkanocne czas.

Natalia Buszek