Ubiegły tydzień w świetlicy upłynął pod wdzięcznym hasłem „Walczyk, korale, sękacz, czyli rzecz o tradycjach ludowych”.

Dzieci miały możliwość zapoznania się z niektórymi spośród bogatych polskich obyczajów, obrzędów i tradycji. Naszym celem było uświadomienie uczniom znaczenia tradycji w życiu narodu jako ważnego elementu tożsamości. Pogadanki o tradycjach zostały wzbogacone wirtualnymi spacerami po polskich skansenach, występami Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, filmikami poświęconymi tradycyjnym strojom ludowym, tańcom i obrzędowym zajęciom. Dzieci poznały też proces powstawania chleba, który jest ważnym elementem naszego dziedzictwa narodowego. Podczas zajęć plastycznych uczniowie lepili „chlebki”
z  masy solnej, wyklejali stroje ludowe z kolorowego papieru oraz próbowali swoich sił w wycinankach łowickich. Niektóre dziewczynki zrobiły sobie korale z jarzębiny.

W tym tygodniu w naszej świetlicy było naprawdę wesoło i kolorowo.