W bieżącym tygodniu jak wskazuje temat „Szlachetne zdrowie” skupiliśmy szczególną uwagę na zagadnieniach związanych ze zdrowiem, podkreślając nie tylko wagę prawidłowego odżywiania ale również stylu życia i aktywności fizycznej, potrzebnej do utrzymania organizmu w jak najlepszej kondycji. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych utrwalających wygląd jak i walory odżywcze warzyw i owoców. Grupa uczniów mogących zaprezentować swoje umiejętności szycia, wzięła udział w konkursie „Igłą i nitką”. Były do wyboru trzy przedmioty; piórnik, futerał na telefon lub serce, które mogli samodzielnie odrysować od szablonu, wyciąć, uszyć wykorzystując poznane ściegi oraz przyozdobić według własnego pomysłu. We wtorek odbył się również konkurs „Jaka to melodia”, w którym wzięli udział uczniowie w trzyosobowych zespołach  licznie i z wielkim zaangażowaniem. Z okazji obchodów Dnia Ziemi w poniedziałek  22 kwietnia, uczniowie wykonali  eko - zabawki oraz makietę miasta wykorzystując różnorodne odpady. Przygotowali też plakat zachęcający do recyklingu i dbania o naszą planetę.  W świetlicy realizowaliśmy w tym tygodniu cykl zajęć przyrodniczych „Z przyrodą za pan brat” gdzie tematem przewodnim był zdrowy styl życia. W ramach przygotowań do obchodów „Święta Pracy 1-go Maja” oraz „Święta Konstytucji 3-go Maja”, dzieci wykonały kokardy narodowe oraz flagi biało - czerwone. Tydzień ten upłynął na aktywnie spędzonym czasie również na świeżym powietrzu.

Natalia Buszek