W naszej świetlicy poruszamy wiele ważnych tematów dotyczących różnych sfer życia naszych podopiecznych. Tym razem postanowiliśmy przybliżyć naszym uczniom tematy związane z finansami. W trakcie zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z historią pieniądza, dawnymi metodami płatności oraz sposobami produkcji pieniędzy. Uczniowie poznali tak istotne pojęcia z dziedziny finansów jak kredyt, waluta, pożyczka, przelew, oprocentowanie, inflacja, strata czy też zysk. Rozmawialiśmy o sposobach oszczędzania, możliwościach zarabiania pieniędzy oraz  budżecie domowym. Zapoznaliśmy również dzieci z nazwami i wyglądem walut innych państw. Temat okazał się bardzo interesujący dla naszych uczniów. Mieli oni dużo do powiedzenia oraz podzielili się wieloma ciekawymi pomysłami na temat zarabiania i oszczędzania. W ramach zajęć wykorzystaliśmy roboty Photon oraz aplikacje do kodowania, a także różne prezentacje i filmy edukacyjne. Dzieci chętnie ćwiczyły swoje umiejętności finansowe podczas gry w Monopol i zabawy w sklep oraz wykonały projekty własnych banknotów. Aby potrenować nasze umysły pobawiliśmy się również w różne zabawy matematyczne z wykorzystaniem platform edukacyjnych takich jak SuperKid i Wordwall oraz Karty Grabowskiego.

Joanna Urbaniak