20 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, w tym dniu większość uczniów w ramach solidarności z wszystkimi dziećmi na świecie ubrała się na niebiesko – w kolorach UNICEF.  Odbyła się pogadanka na temat praw dziecka oraz działań jakie podejmuję organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci.

Zrealizowany został kolejny etap projektu Uniwersytet Dzieciom pt.,, Ekologia. Jak chronić środowisko?’’, gdzie tematem przewodnim było hasło ,,Czy samochody ogrzewają miasta?’’.  Dzięki, któremu uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się czym jest klimat i jak chronić środowisko.

Prowadzone były rozmowy, pogadanki dotyczące sposobów spędzania czasu wolnego, co to jest hobby, dlaczego warto mieć w życiu pasje. Dzieci mogły w swobodny sposób wypowiedzieć się odnośnie swoich zainteresowań, rozwijanych zdolności, jak również poprzez pracę plastyczną zilustrować swoje talenty.

W ramach obchodów  Międzynarodowego Dnia Misia uczniowie poznali historię powstania pluszowego misie w postaci krótkiego filmu edukacyjnego, wykonali pracę plastyczną z zastosowaniem różnych technik-włóczka, wyklejanka, wydzieranka, pastele. Prowadzona była także Innowacja pedagogiczna pt.,, Cierpliwe szycie, dobry start w udane życie’’, gdzie dzieci z Okazji Dnia Misia-uszyły misie.

Katarzyna Wojewódzka