Miniony tydzień upłynął nam bardzo pracowicie. Jego temat zainspirował wszystkich do podjęcia dyskusji z uczniami o różnicach pomiędzy pracą nad tworzeniem filmu, a przygotowaniem sztuki teatralnej. Klasa I a przygotowując swoją inscenizację wierszy Juliana Tuwima, miała okazję sama doświadczyć procesu twórczego. Ćwiczyliśmy dykcję, interpretację tekstów, obmyślaliśmy kolejność wierszy, wymyślaliśmy scenografię i ruch sceniczny, a także dobieraliśmy tło muzyczne.

W tym tygodniu także czekało nas wielkie święto naszych Mam. W związku z tym wszystkie świetlice wymyślały i tworzyły upominki dla nich. W ramach zajęć z innowacji „Cierpliwe szycie - dobry krok w udane życie” powstały piękne breloczki, torebka, schowek na klucze i wiele innych.

Na zajęciach szachowych na ulicy Topazowej uczyliśmy się matowania dwiema wieżami. Uczniowie poznali już w tym roku wszystkie najważniejsze zasady gry w szachy i teraz rozgrywają partie szachowe i utrwalają wiadomości.

Podczas zajęć plastycznych powstała dekoracja kolorowa łąka.

Kamila Klepacka