Gdzieś na górze, w Twojej głowie

Jest komputer, co się zowie…. Mózg!

Mózg Twym ciałem w mig kieruje,

I wszystkiego tu pilnuje!

Tym krótkim wierszykiem wprowadziliśmy dzieci w temat ubiegłego tygodnia w naszej świetlicy – „Mój doskonały mózg”. Wspólnie dowiedzieliśmy się dlaczego to mózg jest najważniejszym organem naszego ciała, jaką rolę pełni w naszym organizmie. Dzieci poznały również ciekawostki dotyczące tego narządu – czy wiedzieliście, że prędkość z jaką sygnał przechodzi z mózgu do poszczególnych części ciała wynosi 400 km/h? Ważnym elementem zajęć było zdobycie wiedzy o tym co wspomaga pracę naszego mózgu, a co mu przeszkadza w sprawnym działaniu i rozwoju. Dzieci wykonały na ten temat piękne plakaty. Poznaliśmy również techniki szybkiego zapamiętywania i sposobów na efektywną naukę, a także ćwiczyliśmy rozwiązywanie łamigłówek logicznych – Sudoku.

Marlena Woźnica