Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które przypada 15 września. Jego historia jest niezwykle ciekawa. Wszystko zaczęło się od książki "The Dot", której autorem jest Peter Reynolds. Vashti, główna bohaterka tej opowieści nie do końca wierzy w swoje umiejętności plastyczne. Na szczęście spotyka na swojej drodze cudowną nauczycielkę, która dodaje jej odwagi, motywuje i z pomocą niewielkiej kropki zmienia cały świat dziewczynki. "The Dot" to niezwykle ciepła opowieść o tym, jak ważna  jest kreatywność i wsparcie innych.

Dzień Kropki to doskonała okazja, aby dać upust własnej kreatywności. U nas, z okazji Dnia Kropki powstały kolorowe prace plastyczne, na których znajdują się wytwory dziecięcej wyobraźni zrobione z kropek, nakrapiane sowy. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje kropkowe stroje podczas rewii mody oraz wziąć udział w wielu zabawach, takich jak poszukiwanie kropek, umieszczanie kolorowych kółeczek na planszy przy pomocy słomek lub układanie puzzli z elementami kropek.

Joanna Urbaniak

Iwona Dudzińska