Celem zajęć świetlicowych “Książka - drzwi do świata wyobraźni” /01.04 - 05.04.2024/ było odkrywanie bogactwa literatury i rozbudzanie wyobraźni u dzieci. Zorganizowano szereg aktywności, które pozwoliły uczniom odkryć nieograniczone możliwości, jakie oferuje literatura.

W naszej świetlicy wszyscy to wiedzą, że czytanie książek ma mnóstwo zalet. Czytanie poszerza zasób słownictwa, ćwiczy umiejętność skupienia uwagi i koncentracji, rozwija wrażliwość, poszerza wiedzę, a nawet kształtuje osobowość. Zajęcia czytelnicze to ważny element programu dnia w szkolnej świetlicy. Czytamy indywidualnie i w grupach, po cichu i na głos. Korzystamy z biblioteki szkolnej, a także z naszej świetlicowej biblioteczki.  Każdy uczeń może również przynosić i polecać swoją ulubioną książkę, dzieląc się z innymi swoją pasją do czytania.

W świetlicy odbyły się zajęcia kreatywnego pisania i ilustrowania przedstawionych treści, gdzie wychowankowie mieli za zadanie stworzyć własne książeczki inspirowane ulubionymi bajkami, opowiadaniami, baśniami. Dzieci wykazały się niesamowitą inwencją, tworząc historie pełne magii, przygód i niezwykłych bohaterów. Powstałe prace były niezwykle kolorowe i pełne wyobraźni, co świadczy o ogromnym potencjale twórczym naszych wychowanków. Przygotowano również gry i zabawy inspirowane literaturą. Dzieci mogły wziąć udział w quizach, rebusach i łamigłówkach, które nie tylko bawiły, ale i edukowały.

Mamy nadzieję, że te wydarzenia przyczynią się do dalszego rozwijania miłości do książek i czytania wśród dzieci, a także otworzą przed nimi drzwi do nieskończonego świata wyobraźni.