Wspaniały świat bajkowych bohaterów daje nam możliwość udziału w niesamowitej przygodzie poznawania ulubionych postaci, które kształtują wyobraźnię zarówno małych, jak i dużych. Od szalonych przygód Shreka czy Ralpha Demolki, po urocze historie Kopciuszka czy królewskie eskapady z Roszpunką  - wszystkie te postacie tylko czekają, by podzielić się z nami swoimi tajemnicami!

W naszej świetlicy oczywiście bardzo lubimy bohaterów z wszelakich bajek i również zapragnęliśmy zagłębić się w tym fascynującym bajkowym świecie, dlatego dnia 31.10.2023 r. odbył się u nas „Konkurs Wiedzy o Bohaterach Filmowych”.

Celem konkursu był między innymi rozwijanie wyobraźni dzieci, zwrócenie uwagi na morał i walor edukacyjny bajek oraz wspieranie działań i możliwości twórczych uczniów.

Zadania konkursu były zróżnicowane pod względem wieku dzieci. Klasy I wykonywały portret bohatera wylosowanej bajki, zaś w klasach starszych II i III uczniowie mieli do rozwiązania test dotyczący znajomości bohaterów z powyższych filmów animowanych.

Komisja konkursowa składająca się z wychowawców świetlicy wyłoniła zwycięzców, a autorzy najlepszych prac i zdobywcy największej ilości punktów oprócz chwały i miana mistrza bajkowej wiedzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Uczniowie byli aktywnie zaangażowani w wydarzenie i chętnie wzięli w nim udział, a bohaterowie  lubianych przez nas bajek na pewno pozostaną w naszej pamięci na zawsze.

WYNIKI KONKURSU

KLASY I