Jak przystało na jesienny czas, nasza świetlica szkolna przepełniona była ciepłymi barwami w tym listopadowym tygodniu. Kontynuowaliśmy temat „Dzielnicowy tydzień dobrego jedzenia”, w ramach którego uczniowie na zajęciach szycia ręcznego uszyli kosz pełen owoców i warzyw. To kontynuacja innowacji „Cierpliwe szycie, dobry krok w udane życie”, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. W ramach powyższej innowacji również uczniowie w świetlicy przy ul. Topazowej cieszyli się samodzielnym szyciem czarujących kotów realizując temat „Wrażliwość na potrzeby zwierząt to nasza cecha”. Poprzez realizację tematu dobrego jedzenia, dzieci nabywały oraz utrwalały nawyki zdrowego, regularnego i różnorodnego spożywania posiłków. O znajomości zawartych w pożywieniu  witamin oraz walorów odżywczych w ramach dbałości o zdrowie, świadczą różnobarwne prace plastyczne, wykonywane we wszystkich trzech siedzibach naszej szkoły. W tym tygodniu realizowany był również ogólnopolski projekt edukacyjny „Zabawa sztuką”, podczas którego dzieci rozwijały wyobraźnię i kreatywność, wykonując pracę inspirowaną muzyką, z użyciem farb, dotyczącą założeń Herve Turllete „Pole kwiatów”. Mimo jesiennej aury czas w minionym tygodniu upłynął wszystkim w dobrym nastroju i aktywnie spędzonym czasie.

Natalia Buszek