Ubiegły tydzień w świetlicy upłynął bardzo intensywnie. Odbyły się cykliczne zajęcia ,,Z przyrodą za pan brat’’ ich tematem  była ,,Podróż Słońca po widnokręgu’’. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, w jaki sposób zmienia się położenie Słońca względem Ziemi, co to jest górowanie, równonoc, kiedy mamy najdłuższe dnie, noce, a kiedy najkrótsze.

Przeprowadzono pogadankę odnośnie zmian zachodzących w krajobrazie zimowym. Rozmowa miała na celu rozbudzenie wrażliwości na piękno przyrody, jak również umożliwiła uczniom swobodne wypowiedzi na dany temat. Wykonywane były prace plastyczne   pt.: ,,Zimowy pejzaż’’, ,,Bałwany żegnają zimę’’, ,, Żonkile i hiacynty’’. Obchodzono  ,,Dzień Kota’’ z tej okazji dzieci zrobiły pracę plastyczne oraz szyły koty, wiosenne ptaszki w ramach innowacji pedagogicznej. Przez cały tydzień czytano ,,Mity dla dzieci’’ Grzegorza Kasdepki przygotowujące uczniów do konkursu.

Realizowano projekt pt. ,,Zabawa Sztuką’’ odniesienie do świata w kontekście sztuki plastycznej. Tematem lekcji była ,,Galeria artysty’’, podopieczni poznali życie i twórczość Vincentego van Gogha. Na podstawie jego dzieła ,,Gwiaździsta noc’’ za pomocą farb wykonana została  praca plastyczna. Potem odbyła się wystawa prac. Zajęcia miały na celu rozwijanie twórczych postaw z nieodłącznymi atrybutami tj, rozwijania ich wyobraźni, kreatywności, innowacyjności.

Katarzyna Wojewódzka