Ten tydzień upłynął nam w niezwykłych przedświątecznych emocjach. Na ścianach zawisły wspaniałe dekoracje, a w powietrzu unosił się zapach pieczonych w świetlicy przy Radzymińskiej 232 pierników. Jak co roku odbywają się konkursy adwentowe. W tym tygodniu: Na najciekawszy list do Mikołaja, na najpiękniej udekorowaną bombkę choinkową i na najpiękniejszy portret Mikołaja. Wszyscy bardzo się starali, a zwycięzcy cieszyli się z wygranej.

Oczywiście najwięcej radości sprawiły dzieciom prezenty mikołajkowe, które otrzymaliśmy 6 grudnia oraz ubieranie choinek. Dzieci z pomocą pań wieszały ozdoby.  We wszystkich świetlicach zaświeciły światełka i słychać śpiew kolęd. Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi klockami i grami, które pochłonęły je całkowicie. Nie przestaliśmy jednak kontynuować naszych zajęć cyklicznych. W ramach których np. na ulicy Topazowej uszyliśmy piękne choinki. Dzieci w świetlicach przygotowywały ozdoby choinkowe. W ramach projektu Uniwersytetu Dzieci „ Ekologia. Jak chronić środowisko?” odbyły się zajęcia pod hasłem „Skąd się biorą orkany?”

Czekamy niecierpliwie na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia….

Kamila Klepacka