W ramach trwającego w naszej świetlicy szkolnej tygodnia bezpieczeństwa: „Bezpiecznie w szkole, Bezpiecznie w świetlicy!” uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach tematycznych. Ten specjalny tydzień był okazją do przekazania dzieciom istotnych informacji związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem, odbywały się pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w świetlicy, uczniowie zostali zapoznani z lokalizacją wyjść ewakuacyjnych i procedurą opuszczania budynku w bezpieczny sposób, poznali i utrwalili zasady bezpieczeństwa i higieny. Tematy związane między innymi z bezpieczeństwem na drodze dotyczące ruchu drogowego, zasad poruszania się pieszych po ulicy oraz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię uczniowie naszej świetlicy mogli sobie przyswoić w trakcie projekcji filmów edukacyjnych, pogadanek, zabaw dramowych, prezentacji multimedialnych. Tydzień Bezpieczeństwa w świetlicy ma na celu dostarczenie dzieciom informacji na temat bezpieczeństwa, ale także zachęcenie ich do aktywnego uczestnictwa w procesie uczenia się.

Ewa Ratajczak