Wielkimi krokami zbliżamy się do upragnionych wakacji. Dzieciom udziela się klimat czasu wolnego, spędzanego na zabawach i podróżach ze swoimi bliskimi. Dzięki pogadankom małej reporterki Nel, która opowiada o swoich wyprawach dzieci przeniosły się myślami w odległe zakątki świata. Inspirując się marzeniami Nel uczniowie wykonali prace plastyczne latarni morskiej, z wykorzystaniem materiałów o różnych fakturach.

Realizowany był również projektu pt. ,,Wyspy z 6 stron świata’’. Pokaz  multimedialny ukazujący piękno fauny i flory oraz kultury regionu dotyczył największej wyspy archipelagu Riukiu- Okinawy należącej do Japonii. Podopieczni świetlicy wykonali zadanie projektowe polegające na zrobieniu pracy techniczno-plastycznej. Stworzyli rafę koralową wraz ze zwierzętami, roślinami, a także projekt kimona.