Gdy zapytałyśmy naszych uczniów, o ich skojarzenia z określeniem magiczne zwierzęta, nastąpiła kaskada pomysłów – jednorożce, żółwie, sowy, koniki morskie, żaby, rajskie ptaki, feniksy, smoki, koty, węże, żaby… Niemal każdy z uczniów był w stanie wymienić co najmniej kilka stworzeń, które noszą w sobie element magii i tajemnicy. Wielu z nich, zafascynowanych książkami fantasy, niemal natychmiast wspominało pozycje biblioteczne opisujące najwspanialsze zwierzęta. I o to właśnie chodziło nam, organizatorom, aranżującym Dzielnicowy konkurs „Wstążką i papierem”. O to pobudzenie wyobraźni i kreatywności właśnie.

Konkurs przeprowadzono w marcu tego roku, zapraszając uczniów szkół Dzielnicy Targówek, do stworzenia prac plastycznych metodą qillingu. Przy pomocy cienkich paseczków zwijanych w ślimaki i formowanych do odpowiednich kształtów mozolnie powstawały dziecięce prace. Pracujące przy tym ręce odbywały szereg ćwiczeń wspierających motorykę małej, natomiast sami uczniowie odbywali trening cierpliwości i wytrwałości. Stworzenie takiej pracy, samodzielnie, od podstaw, od pomysłu, aż po ostatni zawiniątek papieru to bowiem nie lada wyzwanie.

Wszystkie powstałe prace to małe dzieła artystyczne i zasługują na oklaski. Najpiękniejsze natomiast nagrodziliśmy upominkami i dyplomami.

KATEGORIA KLASY I

Zofia Kloss SP84