W świetlicy  od pierwszego dnia wiosny rozpoczęliśmy  przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Poprzez zajęcia plastyczne dzieci miały możliwość kształtowania umiejętności dostrzegania piękna budzącej się do życia  przyrody. Podczas zajęć uczniowie wykonali portret pani Wiosny  oraz wiosenne kwiaty: przebiśniegi, krokusy ,żonkile, hiacynty, tulipany i napis na powitanie wiosny otoczony motylami .

Biorąc udział w międzyszkolnym  konkursie plastycznym  na ,,Na  najpiękniejszą kartkę wielkanocną” uczniowie mieli  możliwość zaprezentowania własnych dokonań twórczych na poziomie międzyszkolnym . Dzieci miały możliwość wykonania własnoręcznie kartki co ma  wpływ na rozwijanie wyobraźni i kreatywności, a także wrażliwości artystycznej.

Świetlica przyłączyła się do akcji szkolnego wolontariatu ,,Kartka wielkanocna na święta” w której wykonane przez dzieci karki wielkanocne z życzeniami zostaną przekazane emerytowanym nauczycielom naszej szkoły. Zainspirowało to naszych podopiecznych do składania życzeń i umożliwiło powrót do zapomnianej tradycji wysyłania kartek świątecznych.