Ten tydzień upłynął nam w świetlicy na intensywnych działaniach plastycznych. Dzieci pod okiem pani Justyny wykonały piękne obrazy miasteczek oraz pejzaże zimowe przy użyciu różnych technik i materiałów. Szczególnie efektowne były prace z elementami firanki, które wraz z kolorowymi domkami stworzyły nam piękną zimową dekorację. Niestety obraz za oknem był całkiem inny. Rano i późnym popołudniem dla rozruszania dzieci grały w bilard i piłkarzyki. Dziewczynki z klasy II c bardzo pomagały przy zapisywaniu na listę obecności pod okiem nauczyciela. Dzięki temu czuły się samodzielne i niezwykle pomocne. Jeszcze wielu uczniów nie wróciło do szkoły z powodu chorób i dlatego nasze cykliczne środowe zajęcia szachowe odbyły się w okrojonym składzie. Dzięki małej frekwencji mieliśmy czas i możliwość ćwiczyć rozgrywanie partii z naciskiem na analizę posunięć. Ćwiczyliśmy roszadę oraz szachowanie i wszystkie dotychczas zdobyte umiejętności. Jak co tydzień zajęcia były bardzo ekscytujące i dostarczyły nam wiele radości. W czwartek postanowiliśmy w ramach innowacji „ Cierpliwe szycie dobry krok w udane życie” postanowiliśmy uszyć babciom i dziadkom na ich święto słoniki szczęścia. Wyszły wspaniale i dzieci, które wytrwale szyły, zakończyły zajęcia z ogromną satysfakcją. W tym czasie klasa Ic oczekując na wyjście na wycieczkę ćwiczyła zdolności manualne wyklejając zimowe bałwanki kulkami z krepiny. Jak zawsze towarzyszyły temu radosne pogaduszki. Tak w tej pozytywnej atmosferze dobrnęliśmy do piątku. Ten dzień jak zawsze jest bardzo przyjemny. Kilkoro z nas udało się na rozdanie nagród za konkursy ekologiczne w Urzędzie Dzielnicy Targówek. Inni bawili się, relaksowali i tworzyli kolejne prace. Jak co tydzień mieliśmy świetlicowy seans filmowy, co zawsze wprawia wszystkich w dobry nastrój.

To był bardzo udany tydzień, podczas którego jak zawsze wiele się nauczyliśmy i dowiedzieliśmy o otaczającym świecie. Szczególnie dużo rozmawialiśmy o pułapkach cyberprzestrzeni; korzystaniu z mediów społecznościowych, spędzaniu czasu przed komputerem, korzyściach i stratach tym spowodowanych. Dzieci podzieliły się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na ten temat. Jak zawsze był to pożytecznie spędzony czas w naszym wspólnym gronie.

Kamila Klepacka