W słoneczny środowy poranek 31 maja uczniowie ze świetlicy oraz w ramach zajęć z języka polskiego dla cudzoziemców wraz z wychowawcami, wybrali się na ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie do Biblioteki dla dzieci i młodzieży przy ulicy Radzymińskiej 121. Tym razem były to zajęcia pt. „Sztuka w bibliotece” . Uczniowie mieli okazję zobaczyć i  poznać pozycje książkowe związane z twórczością  Vincenta van Gogha. Zobaczyli wiele dzieł malarza oraz poznali życiorys artysty. Jednym z elementów zajęć była prezentacja i opis słynnego obrazu „Słoneczniki”. Praca plastyczna techniką witrażu była zwieńczeniem zajęć, podczas których pracujące dzieci słuchały w ciszy ciekawostek z życia słynnego  impresjonisty. Zajęcia bardzo ciekawe, uczniowie z zaciekawieniem wsłuchani w treści przekazywane przez pracownika biblioteki oraz zaangażowani w pracę plastyczną z miłymi jak zawsze wrażeniami wrócili do szkoły. Wychowawcy po rozmowie z pracownikami biblioteki mają plany na dalszą współpracę w przyszłym roku szkolnym.

Natalia Buszek