Każdy środowy poranek na Radzymińskiej 232 rozpoczynamy rozgrzewką dla umysłu, czyli nauką gry w szachy. Uczestniczą w tym zarówno ci, którzy już poznali podstawy tej gry, jak również całkowici nowicjusze. Poznaliśmy i ciągle utrwalamy ruchy poszczególnych bierek. Właśnie przechodzimy już do części bardziej praktycznej i zaczynamy rozgrywanie partii zaznajamiając się z wszelkimi tajnikami z tym związanymi. Ta wspaniała gra wciąga kolejnych uczniów i uczennice. Skupia uwagę, ćwiczy myślenie strategiczne i spostrzegawczość, wycisza i rozwija myślenie. Naszym celem jest nauczenie tej gry jak największej ilości uczniów, aby oni dalej uczyli kolegów i aby szachy towarzyszyły nam na co dzień. Wbrew pozorom gra nie jest trudna i każdy może się jej nauczyć. Jedni będą sobie grali od czasu do czasu, dla przyjemności. Inni mogą próbować swoich sił na turniejach. Jednak ta umiejętność zostanie na całe życie i niezwykle wzbogaci każdego. Szachy są w filmach, szachy występują w książkach, są powiedzonka nawiązujące do tej gry. Co najważniejsze, każdy może się nauczyć grać, jeśli tylko chce.

Kamila Klepacka